Peelingi na bazie retinolu:

COLLAGEN BOOSTER

Maska medyczna, której głównym składnikiem jest retinol. Retinol znany jest juz od wielu lat jako skuteczny składnik odładzający skórę, poprawiający jej strukturę oraz wygładzający blizny potrądzikowe i rozstępy. Maska Collagen Booster została stworzona z myślą o uzupełnieniu procedur peelingów chemicznych i nakładana może być na ich zakończenie w celu wzmocnienia efektów terapii.

YELLOW PEEL

Bardzo intensywna kuracja odmładzająca dla skór dojrzałych oraz z przedwczesnymi objawami procesu starzenia się. Zabieg oparty o duże stężenie retinolu i witaminy C w jej najbardziej stabilnej postaci glukozydu askorbylu, działających silnie depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco oraz pobudzająco procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry. Zabieg przeznaczony jest dla skór z widocznymi symptomami procesu starzeniowego, skór dojrzałych, matowych, z problemem hiperkeratynizacji, fotostarzenia, hiperpigmentacji, melasmy czy rozstępów.

Peelingi żelowe:

AZELAC PEEL

Wpływa korzystnie na proces rogowacenia naskórka, działa przeciw zaskórnikom, co odgrywa ważną rolę w leczeniu zmian trądzikowych. Znacznie poprawia stan skóry objętej trądzikiem pospolitym i różowatym. Reguluje produkcję sebum.

MANDELAC PEEL

Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz regenerację komórkową, dzięki czemu niweluje oznaki starzenia się skóry. Wyrównuje koloryt cery i redukuje przebarwienia. Dzięki swojej strukturze jest bezpieczny i przeznaczony również dla cer wrażliwych. Nie powoduje widocznego złuszczania się skóry.

LACTIPEEL

Lactipeel jest peelingiem medycznym zawierającym 90% kwasu mlekowego stabilizowanego dimetyloamino etanolem (składnikiem silnie liftingującym). Idealny dla skóry zmęczonej i matowej, która pozbawiona jest odpowiedniego nawilżenia, ponieważ przyciąga cząsteczki wody w kierunku jej powierzchni.

ARGIPEEL

Ma działanie przeciwzapalne, nawilżające i normalizujące pracę skóry. Stymuluje układ krążenia (wazodilatator), syntezę kolagenu, zwiększa elastyczność skóry. Poprawia grubość i jędrność skóry, niweluje drobne zmarszczki.

49

Roztwory alkoholowe:

FERULAC PEEL

Ferulac Peel System to peeling oparty na kwasie ferulowym, floretynie, kwasie hialuronowym oraz witaminach. Ze względu na swoje bardzo silne właściwości antyoksydacyjne jest to zabieg całoroczny, dla wszystkich rodzajów skóry. Efekty uzyskiwane po zabiegu to: rozjaśnienie skóRy, rozświetlenie jej, redukcja drobnych niedoskonałości, zmniejszenie zMarszczek oraz dotlenienie skóry.

50

PIROGRONOWY

Kwas pirogronowy jest α-ketokwasem. W roztworze wodnym ulega przekształceniu do kwasu mlekowego o właściwościach sebostatycznych, antyseptycznych i silnie nawilżających. Działa złuszczająco. Posiada duże zdolności do remodelingu skóry. Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny, GAG bardziej niż kwas glikolowy. Kwas pirogronowy posiada zdolności przebudowy skóry porównywalne w sile do kwasu TCA. Jednakże nasilenie reakcji pozabiegowych (rumień, pieczenie, sposób łuszczenia się skóry) jest zbliżone do tych po pilingach glikolowych.
Równomiernnie i powolnie penetruje w głąb skóry, przy niewielkim uczuciu dyskomfortu w trakcie zabiegu. Zalecany w terapii fotostarzenia (zmarszczki, wiotkość skóry, melasma i przebarwienia twarzy o innej etiologii).

SALIPEEL

Profesjonalny preparat o działaniu złuszczającym. Skutecznie złuszcza skórę i pomaga w walce z trądzikiem. Produkt przeznaczony dla każdego rodzaju skóry, nawet najbardziej wrażliwej i nerwowej (skóra ciemna)

MELASPEEL

Przebarwienia to palmy brązowawe o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, ostuda, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia pozapalne np. potrądzikowe, przebarwienia posłoneczne. Najczęściej dotyczą kobiet.
Przebarwienia obejmujące często czoło, okolice ust a niekiedy nawet prawie całą twarz, dekolt czy dłonie to zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce (zwłaszcza w okresie hormonoterapii antykoncepcyjnej czy suplementacyjnej – w okresie menopauzy). Właśnie latem wszelkie plamy, przebarwienia, piegi są bardziej widoczne, ciemniejsze i to właśnie one nie tylko przeszkadzają, ale też postarzają. Niestety aby zlikwidować je należy zadbać o to już jesienią i zimą, a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV

51TCA 35%

35% kwas trójchlorooctowy – usuwa postarzałe, uszkodzone lub wyjałowione warstwy skóry na skutek jakiegokolwiek zewnętrznego procesu organicznego. Powoduje koagulację protein skóry w konsekwencji niszczenia warstwy naskórka, która zostanie zastąpiona nowym naskórkiem i nową tkanką łączną.

 

 

DNA RECOVERY PEEL – PEELING NAPRAWIAJĄCY STRUKTURY DNA labolatorium MediDerma

Zabieg ten naprawia i zapobiega uszkodzeniom komórkowym indukowanym przez promieniowanie słoneczne, pomaga zapobiegać rozwojowi zmian skórnych. Redukuje również objawy starzenia się skóry.

Istotą zabiegu jest bogaty skład preparatów użytych podczas zabiegu.

DNA RECOVERY SOLUTION KWASAS FERULOWY

  • redukuje o 40% powstawanie dimerów tymidynowych
  • neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia działanie witamin C i E
  • pełni funkcje ochronne skóry przed promieniowaniem UVA i UV
  • wzmacnia działanie innych fotoprotektorów, przyczyniając się do minimalizowania szkód spowodowanych przez słońce, chroniąc struktury DNA
  • redukuje stany zapalne i zaczerwienie spowodowane działaniem wolnych rodników
  • hamuje aktywność tyrozynazy

DNA RECOVERY PEEL CREAM

  • enzymy naprawcze DNA komórkowe
  • cynk + aminokwasy (stabilizują łańcuch DNA)
  • faktory wzrostu ( EGF, TGF,β2) stymulują aktywność keratynocytów i fibroblastów, zwiększają syntezę kolagenu, przyspiesza regenerację naskórka.
  • retinol i retinaldehyd –stymulują proliferację keratynocytów, chronią i stymulują syntezę kolagenu, modulują aktywność melanocytów.

WSKAZANIA:
fotostarzenie
rogowacenie starcze
starzenie chronologiczne , biologiczne
wsparcie terapii melazmy i trądziku

Zabieg jest bardzo krótki trwa około 20min.
Skóra po zabiegu jest odświeżona, rozpromieniona, rozświetlona, wygląda młodziej i zdrowiej.
Zabieg spokojnie może być wykonywany latem, ze względu na to, że chroni skórę przed złym działaniem Słońca. Zalecany jest osobom przed/po kąpielach słonecznych – jako regeneracja i profilaktyka.