To laboratorium jest światowym liderem w dziedzinie rozwoju profesjonalnych peelingów chemicznych oraz preparatów, bazujących na retinolu, składnik regenerującym i odmładzającym, wykorzystywanym w terapii anti-aging.

Retinol – witamina A w czystej postaci, która przede wszystkim stymuluje proces odnawiania komórek. Ze względu na zdolność wnikania w głębsze warstwy skóry, jej skuteczność jest bardzo wysoka. Dzięki działaniu retinolu w skórze właściwej dochodzi do tworzenia nowego kolagenu i elastyny, czyli włókien wzmacniających i włókien podporowych. Dodatkową zaletą stosowania retinolu są właściwości rozjaśniające.
Peelingi zawierają najnowsze medyczne wyselekcjonowane składniki aktywne o działaniu odżywczym, nawilżającym oraz regenerującym.

Efekty:

  • głęboka regeneracja skóry twarzy
  • skuteczne opóźnienie procesu starzenia skóry
  • zwiększenie nawilżenia skóry
  • redukcja zaczerwień i stanów zapalnych
  • pobudzanie syntezy kolagenu i elastyny
  • wyrównanie kolorytu skóry
  • poprawa gęstości i elastyczności skóry
  • Spłycenie zmarszczek

O zabiegu:
pca skinPodczas zabiegu z użyciem peelingów PCA Skin kosmetolog może dobierać i komponować peelingi indywidualnie do potrzeb pacjenta. Peelingi PCA Skin są naturalnie neutralizowane przez substancje zawarte w skórze. Głębokość i moc terapii jest ustalana i kontrolowana przez kosmetologa.
Poleca się uzupełnienie kuracji odbytej w gabinecie odpowiednią pielęgnacją skóry w domu. Używanie polecanych przez kosmetologa preparatów do pielęgnacji domowej zawierających kwasy AHA, peptydy i oczywiście retinol oraz inne cenne składniki są doskonałą kontynuacją leczenia gabinetowego.
Częstotliwość wykonywania zabiegów powinna być oparta na naturalnym cyklu odnowy skóry

Cera normalna – w celu odświeżenia i delikatnego pobudzenia – 1 zabieg w miesiącu
Przebarwienia – powtarzamy zabieg, co trzy tygodnie, następnie odświeżająco 1 zabieg w miesiącu
Trądzik, cera tłusta – powtarzamy zabieg, co 2 tygodnie, następnie odświeżająco 1 zabieg w miesiącu
Trądzik różowaty – wykonujemy 1 zabieg w miesiącu
Cera pozbawiona napięcia, zmarszczki – powtarzamy zabieg, co trzy tygodnie, następnie odświeżająco 1 zabieg w miesiącu

Dostępne zabiegi:

Sensi Peel
Formuła peelingu skomponowana w celu terapii skóry wrażliwej i bardzo wrażliwej. Ma na celu wzmocnienie i rozjaśnienie skóry zniszczonej działaniem promieni UVA/UVB oraz skóry z przebarwieniami. Działa przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowo zapobiega migracji bakterii. To idealne rozwiązanie dla skóry z trądzikiem różowatym i rumieniem utrwalonym.

Ultra Peel I
Peeling przeznaczony do terapii skóry dojrzałej i odwodnionej. Uniwersalna formuła sprawia, że można go używać do różnych problemów skóry o różnym stopniu wrażliwości. Pomocny w niwelowaniu zaburzeń pigmentacji, zmarszczek, objawów fotostarzenia skóry i zmian trądzikowych. Po zabiegu stan skóry widocznie się poprawia również pod względem wzrostu gęstości i napięcia.

Ultra Pell II
To interesujący peeling, który może być stosowany jako osobny zabieg lub na zakończenie każdego peelingu z serii PCA Skin. Wpływa na zwiększenie stopnia nawilżania, szczególnie skóry dojrzałej. Ponad to wzmacnia procesy naprawcze i regenerujące skórę. Wzmaga produkcję włókien kolagenowych oraz stymuluje naprawę włókien elastynowych.

Estetique Peel
Opracowany do stosowania samodzielnie lub na zakończenie każdego peelingu z serii PCA Skin. Jego zadanie to wygładzenie, ujędrnienie, rozświetlenie cery. Doskonały do każdego rodzaju skóry, także tej dotkniętej trądzikiem różowatym lub pospolitym. Poprawia teksturę i koryguje różne typy przebarwień.