Pojawiają się niezapowiedzianie. Często jako pamiątka po słonecznych wakacjach, a czasami zupełnie bez przyczyny. O czym mowa? Przebarwienia na twarzy.

<<<< Całościowa likwidacja przebarwień na twarzy>>> ZOBACZ >>>

Jest kilka przyczyn powstawania przebarwień, ale główną z nich jest promieniowanie UV. To ono najczęściej powoduje te niemile widziane plamy na twarzy Inne powody powstawania przebarwień problemy hormonalne, stosowanie antykoncepcji czy problemy z tarczycą, wątrobą.

Jak przeciwdziałać powstawaniu plam na twarzy?

Najważniejsze jest to aby przez cały rok bez względu na to czy mamy skłonność do powstawania przebarwień czy nie używać fotoprotekcji z najwyższym filtrem. Jeśli stosujemy leki hormonalne lub inne, które są fotouczulające powinniśmy unikać słońca. Na powstawanie przebarwień bardziej narażone są osoby z ciemniejszą karnacją gdyż ich melanina jest bardziej aktywna niż u osób z jasną karnacją. Często powstają też przebarwienia pozapalne, kiedy dochodzi do przerwania ciągłości tkanki wówczas może dojść do namnożenia się melaniny w tym miejscu, a co za tym idzie do powstania przebarwienia.

W walce z przebarwieniami najważniejsze jest stosowanie fotoprotekcji i unikanie leżenia na słońcu. Osoby z tym problemem powinny stosować specjalne preparaty do skór z przebarwieniami (z kwasem azalainowym, retinolem).

Usuwanie przebarwień na twarzy – czy to możliwe?

Na szczęście rozwój kosmetyki umożliwił praktycznie całościową likwidację przebarwień na twarzy. Spójrz na to zdjęcie:

przebarwienia na twarzy

To efekt zabiegu Dermapen, który możesz wykonać w Centrum Estetica we Wrocławiu. Jak widać przebarwienia znikają stopniowo po każdym zabiegu. Więcej o tych zabiegach przeczytasz tutaj: http://www.centrumestetica.info/dermapen/

Osoby z przebarwieniami mogą również korzystać z z zabiegów złuszczających takimi jak kwasy i mikrodermabrazja.