Rozstępy najczęściej powstają u kobiet podczas ciąży jednak pojawiają się też u osób, które szybko przybrały na wadzę jest to związane z tym, że zarówno w czasie ciąży jak i podczas gwałtownego wzrostu wagi skóra nie jest wstanie się rozciągnąć i zaczyna „pękać”. Rozstępy powstają warstwie skóry właściwej są spowodowane nieprawidłowym działaniem białek, które odpowiadają za elastyczność skóry  (kolagen i elastyna).

Zapobieganie rozstępom

Jeśli chodzi o zapobieganie powstawaniu rozstępów to kobiety w ciąży powinny stosować odpowiednie preparaty zapobiegające tym zmianom. Jednak wszyscy nie tylko kobiety w ciąży są narażeni na powstawanie rozstępów, aby temu przeciwdziałać warto stosować kąpiele naprzemienne ciepłą i zimną wodą co pobudzi krążenie krwi i ujędrni skórę, należy regularnie stosować peelingi i nawilżać skórę,ale przede wszystkim ruch i sport są najlepszym sposobem na zapobieganie rozstępom.

Usuwanie rozstępów

Czu całkowite usuniecie rozstępów jest możliwe? Tak, ale aby jak najskuteczniej pozbyć się rozstępów należy działać wtedy kiedy są one jeszcze świeże tzn: kiedy mają różowe, czerwony lub fioletowy kolor wtedy wszystkie zabiegi mają największą skuteczność, gdy rozstępy staną się już porcelanowe walka z nimi jest dużo trudniejsza i raczej nie pozbędziemy się ich w 100%. Usuwanie rozstępów w gabinetach kosmetycznych: w gabinetach w walce z rozstępami stosuje się peelingi chemiczne, mikrodermabrazje, laserową terapie. niedawno pojawił się bardzo skuteczny zabieg Dermapen, który pobudza procesy zachodzące w skórze, regeneruje ją i niweluje wszelkie niedoskonałości takie jak rozstępy. Efekty są zaskakująco dobre. Tutaj znajdziesz więcej informacji o tym zabiegu: http://www.centrumestetica.info/dermapen/